Blog

Celosvětový den použitelnosti na téma: Doprava

Česká pobočka ACM SIGCHI, organizace zabývající se použitelností a přístupností, za podpory společností Sun Microsystems, ČVUT a Dobrým webem pořádá celosvětový den použitelnosti s tématem doprava.

Akce proběhne 13. listopadu a začínat bude v sále číslo 3 v Palace Cinemas na pražském Andělu.

V dopoledním programu se můžete těšit na přednášky Hlasová uživatelská rozhraní v podání zástupce výzkumného oddělení společnosti IBM a Virtuální realita u Škoda Auto a. s., kde zástupce Škodovky představí jejich hardwarové a softwarové vybavení. Po přestávce bude následovat přednáška zástupců ČVUT a Sun Microsytems o návrhu mobilního systému pro navigaci nevidomých.

Z odpoledního programu je možné navštívit laboratoř virtuální reality na katedře počítačové grafiky a interakce ČVUT, virtuální systém CAVE taktéž na ČVUT nebo laboratoř na testování použitelnosti společnosti Sun Microsytems. V posledním bloku od 15 hodin začínají zároveň tři školení. První je zaměřeno na časté chyby při vytváření uživatelských rozhraní, druhé na přípravu dotazníků a získávání dat od uživatelů prostřednictvím rozhovorů, třetí pak na testování použitelnosti webu a odhalení slabých míst.

Bližší informace a registrace zdarma na praguewud2008.eventbrite.com.

Těším se na setkání!

P.S. Školení testování použitelnosti webu je bohužel již obsazené. Pokud Vás tato tématika zajímá, můžete navštívit školení tvorby použitelných a obchodně úspěšných stránek Dobrého webu.

21. 10. 2008 Martin Kučera
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×