Blog

Google spouští Analytics Premium

Google dnes veřejně spouští placenou verzi Analytics určenou pro velké firmy. Nemusíte se lekat ani bát, oblíbený a velmi rozšířený nástroj Google Analytics funguje dál bezplatně. Americká korporátní klientela však může v placené verzi uvítat důležité garance, velmi pokročilé analytické funkce a dedikovanou podporu. Přečtěte si první český soupis rozdílů, funkcí a dopadů na bezplatnou verzi.

Představení placené verze Google Analytics Premium bylo hlavním bodem programu konference GACP Summit v Mountain View, které se Dobrý web také zúčastnil jako partnerská společnost. Dozvěděli jsme se nejen odlišující funkce a úžasné vlastnosti, ale i pro nás smutné informace. V současné době je verze Premium dostupná pouze pro USA, Kanadu a UK. Rozvoj do dalších zemí bude jistě následovat, ale trochu se obáváme, že Česká republika nebude na prioritních místech. I tak je ale spuštění placené verze pro webové analytiky jistě zprávou roku!

Představení placené verze

V čem bude placená verze lepší?

Verze Premium disponuje výkonnostními garancemi, které odstraňují některé překážky, kvůli kterým velké společnosti nástroj nezvládaly aktivně používat.

  • Garantované zpracování 1 miliardy požadavků za měsíc.
  • Smluvní ošetření SLA s garancemi 99,9 % na dostupnost sběru dat, 99 % na reportování a 98 % na čerstvost dat do 4 hodin a přesným právním ošetřením klientského vlastnictví dat.
  • Uložení dat po 3 roky.

Prémiová verze bude také vynikat ve funkcionalitách, užitečných zejména pro velmi pokročilé analyzování:

  • Výrazné zlepšení práce s velkými objemy dat: možnost stažení nesamplovaných přehledů.
  • Stahování neagregovaných dat (do 1 milionu řádků).
  • Nástroj pro modelování atribuce konverzí v přehledu Multichannel Funnels.
  • 50 uživatelských proměnných (místo současných 5).

Jak placená, tak i standardní verze má nově některé přehledy v reálném čase.

Pro podporu a úspěšné využívání tohoto nástroje je důležité, že platící klienti budou mít možnost využívat následujících služeb:

  • Přímá telefonická a emailová podpora.
  • Konzultace k implementaci, série školení (prezenčních i vzdálených).
  • Telefonické řešení "průšvihů" 24/7

Grafické rozhraní bude prakticky stejné jako standardní verze, takže si uživatelé nebudou muset zvykat na nějaké výrazné odlišnosti.

Kolik to bude stát?

Verze Premium bude dostupná přímo od Google a přes síť autorizovaných partnerů. Zatím pouze v USA, Kanadě a UK. Pro zjištění ceny si tedy budete muset ještě nějakou dobu počkat. Produkt bude dostupný pod roční licencí.

Co to znamená pro bezplatnou verzi?

Samé dobré věci! Získáním více prostředků na provozování placené verze bude Google mít k dispozici větší sílu na vylepšování standardní verze.

Kde si přečíst více?

29. 9. 2011 Pavel Jašek
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×