Blog

Google University: Travel a Online marketing

Při příležitosti veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2007 se Google poprvé v ČR oficiálně představil vystavovatelům z řad odborné veřejnosti. Program Google University trval zhruba čtyři hodiny a jeho cílem bylo především představení produktů Google AdWords a Google AdSense.

Program se věnoval víceméně základům: představení obou produktů, trendy v oboru, založení účtu, nastavení kampaně, vložení reklamy na partnerský web. Dost času bylo věnováno i optimalizačním tipům pro Google AdWords.

  • Zhruba polovina účastníků již byla inzerentem AdWords, účet AdSense měli myslím přesně dva.
  • Ze závěrečné diskuse to místy vypadalo, že o AdSense je větší zájem než o AdWords, přestože šlo o cílovou skupinu, která má potenciál vydělávat velké částky právě díky AdWords.
  • Síť AdSense generuje 2,5 miliardy zobrazení denně pro 456 milionů UIP měsíčně a dosahuje tak na 68 % návštěvníků internetu.
  • Současní a budoucí inzerenti AdWords se zajímali o to, jak zjistit předem cenu za klik, jak zjistit skóre kvality, počet hledání slova, co a jak ovlivňuje historie kampaní a spoustu dalších věcí. Zájem rozhodně byl.
  • Možná se můžeme těšit na nějaké zjednodušené „ukazovátko“ kvality klíčových slov o několika stupních (dobré / špatné / průměrné).
15. 2. 2007 Petra Větrovská
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×