Blog

Kdy reklama na internetu zabírá a kdy ne

Společnost DATART pořádala 2. 11. 2006 v pražském hotelu Mövenpick panelovou diskusi na téma „Kdy reklama na internetu funguje a kdy ne.”

Za vyhledávače a portály se diskuse zúčastnili Lukáš Morávek (Google), Tomáš Búřil (Seznam), Oldřich Bajer (Centrum) a David Duroň (Atlas). Pohled reklamích agentur prezentovali Daniel Tanner (DEVELOPSTUDIO) a Robert Němec, pořádající společnost zastupoval výkonný ředitel DATARTu Pavel Sláma. Po představení aktérů následoval stručný pohled do historie internetové reklamy.

Blok věnovaný současnosti se díky dotazům z publika změnil v živou diskusi, především na téma vhodnosti internetové reklamy pro různé typy produktů a služeb. Nejvíce času bylo věnováno PPC kampaním, diskutující ovšem připomněli i jiné formy reklamy a odráželi pokusy přítomných o nalezení produktu, pro který by na internetu neexistoval vhodný reklamní formát. Zmíněna byla také otázka měření efektivity internetových kampaní.

Budoucnost dle zástupců portálů patří komunitním serverům, které umožňují neadresné cílení reklamy na členy dané zájmové komunity. Robert Němec naopak postrašil přítomné připravovaným systémem, který by měl nabídnout nové možnosti sledování uživatelského chování a nabízet tak silně personalizovanou reklamu.

3. 11. 2006 Martin Smrt
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×