Blog

Uveřejněné prezentace z odborného semináře k pravidlům přístupnosti

V pátek 21. 9. 2007 se na Fakultě informatiky Masarykovy Univerzity konal odborný seminář k pravidlům přístupnosti. Nedávno byly prezentace z tohoto semináře poskytnuty ke stažení.

Prezentace

Na webu pravidla-pristupnosti.cz máte nyní možnost si stáhnout následující prezentace:

Radek Pavlíček z TyfloCentra Brno posluchače seznámil s historií vzniku pravidel přístupnosti a účelem onoho setkání na semináři, tedy s porovnáním stavu pravidel přístupnosti v ČR s WCAG 2.0.

Ve druhé přednášce odprezentoval Jaroslav Ráček z Masarykovy univerzity statistická data získaná z výzkumu v oblasti cílových skupin.

Třetí přenášku si přichystal David Špinar z H1.cz, jehož prezentace posluchače seznámila s návrhem nových pravidel přístupnosti.

Poslední prezentace se týkala zhodnocení finančních dopadů aplikace pravidel, jejímž autorem je Michal Hejč z Masarykovy Univerzity.

Videozáznam

Nemá cenu se zde více rozepisovat o průběhu semináře, poněvadž byl organizátory slíben videozáznam, i když bohužel zatím není k dispozici.

1. 10. 2007 Adam Fendrych
#UX
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×