Blog

Rozhovor s vítězem 13. ročníku soutěže WebTop100

Opět po roce se blíží termín přihlašování do soutěže WebTop100. Rozhodli jsme se proto vyzpovídat Daniela Peškeho ze společnosti PRE - vítěze loňského ročníku. Přečtěte si, co mu nejen soutěž , ale i odborné konference a klubové večery WebTop100 přináší.

Daniel Peške přebírá ocenění Absolutní vítěz kategorie Firemní web roku 2014 pro PRE.


Daniel Peške přebírá ocenění Absolutní vítěz kategorie Firemní web roku 2014 pro PRE.

V úvodu našeho rozhovoru se vraťme trochu do minulosti. Vzpomenete si ještě, kdy jste se poprvé setkal s WebTop100?

Domnívám se, že to bylo v roce 2006, kdy jsme poprvé přihlásili náš web do soutěže WebTop100. A pro PRE to byla velmi zdařilá premiéra. Zvítězili jsme jak v oborovém, tak hlavním žebříčku.

To už je vážně dlouhá doba. Proč jste se tenkrát do soutěže přihlásili?

Nasazovali jsme právě novou webovou prezentaci www.pre.cz , takže jsme chtěli získat hlavně srovnání s konkurencí v našem oboru. Zároveň jsme ale potřebovali argumenty a obhajobu pro vlastní práci uvnitř PRE. Což se i díky získanému ocenění povedlo.

Po osmi letech se tedy historie opakuje a PRE opět ovládlo žebříčky WebTop100. Změnily se nějak důvody pro přihlášení do soutěže?

Nezměnily. Důvody jsou stejné jako každý rok. Jsme rádi, že weby Skupiny PRE ohodnotí odborníci z daného oboru. Svým kritickým pohledem vidí věci v jiných souvislostech než my v PRE, kteří se webu věnujeme víceméně každý den. Chybí nám tak nezbytný nadhled a pohled zvenčí.

Mluvíte hodně o hodnocení porotců soutěže. Jak vám jejich zpětná vazba pomáhá?

Mezi námi i porotci došlo ke shodě v tom, že PRE již potřebovala nový web jako sůl! Teď ale vážně. Obecně příliš neřešíme bodové ocenění, i když i toto srovnání s konkurencí samozřejmě leccos napoví. Zajímá nás hlavně kvalitativní slovní hodnocení z jednotlivých kategorií. Ne vždy sice s porotci zcela souhlasíme, ale i tak nás jejich názor nutí k zamyšlení.

WebTop100 ale není jen soutěž. Jejímu vyhlášení předchází celodenní odborná konference. Jak se vám líbí?

Samotná konference i její zázemí je připravovaná na vysoce profesionální úrovni. Co se obsahu týče, platí zde obecný problém konferencí - když narazíte na zajímavé téma, čas vyměřený pro danou prezentaci je žalostně krátký.

Tomu rozumím. I sebelepší téma má na konferenci omezený čas. Vyhovují vám tedy více klubové večery WebTop100, které se věnují vždy jen jednomu tématu?

Určitě, v porovnání s konferencí navíc vládne na klubových večerech WebTop100 komornější a uvolněnější atmosféra – přednášející i diváci mají k sobě tak nějak blíž. Díky tomu je prostor a možnost probrat témata více do hloubky. Atmosféru zpříjemňují i zajímavé lokace, kde se setkání Klubu WebTop100 konají.

Co byste závěrem našeho rozhovoru poradil firmám, které řeší v digitálním marketingu stejné problémy jako vy?

Při přípravě nového webu myslete hlavně na svého zákazníka. On je ten, kdo vám řekne, zda máte web dobrý nebo ne. A přihlaste se do WebTop100, ať získáte i odbornou zpětnou vazbu a srovnání s konkurencí.

Díky moc a přeji mnoho spokojených zákazníků i úspěchů v dalších ročnících soutěže WebTop100.

Kdo je Daniel Peške?

V Pražské energetice pracuje v oddělení Public relations. Na firemních webech je zodpovědný hlavně za korporátní stránky a grafiku.

Daniel Peške, PR zástupce společnosti PRE.


Daniel Peške, PR zástupce společnosti PRE.

Pro více informací o samotné soutěži navštivte oficiální internetové stránky www.webtop100.cz.

5. 5. 2015 Petr Pluháček
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.

Nejsilnější garance výkonu vašeho online marketingu na trhu

Za výsledky ručíme naší odměnou

Více o službě
×