Blog

Tipy na knížky

Na Internetu je zdarma k dispozici mnoho zajímavých knih, ať už v podobě webových stránek nebo ke stažení ve formátu PDF. Mám pro vás několik zajímavých kousků, kterými můžete obohatit svoji virtuální odbornou knihovničku.

Petr Staníček: 123 kroků ke špatnému webu: Jak prodělat na Internetu

Zajímáte-li se alespoň trochu o tvorbu webu, určitě vám jméno autora není neznámé. Petr Staníček napsal dvě (mimochodem výborné) tištěné knihy o CSS, takže tento jeho on-line počin možná není tak známý, jak by si zasloužil. Přečtení rozhodně stojí za to, nejen kvůli osobitému stylu autorova psaní.

Knihu najdete na http://www.pixy.cz/kniha-spatnyweb/index.html.

Radim Smička: Optimalizace pro vyhledávače – SEO

Kniha Radima Smičky, shrnující základy optimalizace pro vyhledávače vyšla i v tištěné podobě, nicméně její aktualizovaná PDF verze je k dispozici zdarma. Zkušení odborníci v knize asi nic nového nenajdou, ale pro lidi, kteří chtějí proniknout do SEO, může být tato kniha výborným odrazovým můstkem.

Stáhnete si ji na http://www.jasminka.cz/seo/seo-kniha.pdf.

Brad Callen: Google Adwords Made Easy

Pokud začínáte s Google Adwords, určitě se vám tato kniha bude hodit. Dozvíte se například, jak vybrat správná klíčová slova, strukturovat kampaně, psát poutavé texty inzerátů, jak navrhnout cílové stránky atd. Kniha je v angličtině, což může být pro někoho problém.

Kníha je ke stažení ve formátu PDF na http://www.googleadwordsmadeeasy.com.

Patrick J. Lynch, Sara Horthon: Web Style Guide

Tato kniha – také v angličtině – pojímá tvorbu webu celkem zeširoka – zabývá se plánováním webového projektu, informační architekturou, použitelností, grafikou, typografií atd. Pravda, jde o trochu starší (5 let) publikaci, takže některé v ní zmíněné zmíněné postupy (např. tabulkové layouty) jsou již dávno překonány. I tak se ale jedná o místy zajímavé čtení.

Kniha je k dispozici na http://www.webstyleguide.com/, tištěné vydání si můžete koupit například na Amazonu.

Bonus na závěr

Společnost 37 Signals, která stojí za vývojem systému Basecamp (web-based řízení projektů) nebo frameworku Ruby On Rails, vydala malou publikaci s názvem Getting Real, ve které shrnuje své zásady vývoje webových aplikací. Nečekejte ovšem nic technického, jde vesměs o obecné rady jak postupovat všemi fázemi vývoje, od plánování přes návrh uživatelského rozhraní, až po následnou propagaci a podporu. Je to opravdu velice zajímavé čtení.

Máte-li nějaké tipy na další zajímavé knihy na webu, budu rád zmíníte-li se o nich v komentářích.

2. 3. 2007 Přemysl Žák
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.

Nejsilnější garance výkonu vašeho online marketingu na trhu

Za výsledky ručíme naší odměnou

Více o službě
×