Blog

Základy práce s Google Analytics - 3. díl

V minulých dvou dílech seriálu jsme provedli kroky potřebné ke zprovoznění měřícího systému Google Analytics, data se úspěšně zpracovávají a my víme, kde najít hlavní statistiky. Pojďme se nyní blíže podívat na široké možnosti práce s výstupy, které služba nabízí.

Nejzajímavější údaje

Podrobnější pohled si zaslouží především nejčastěji využívané a nejužitečnější oblasti Google Analytics.

Počet návštevníků

Marketing Optimization > Unique Visitor Tracking > Daily Visitors
Marketing Optimization > Visitor Segment Performance > New vs Returning

Zde se dozvíte, kolik unikátních návštěvníků Váš web zhlédlo v daném období celkově (Totals), průměrně (Average), za jednotlivé dny (čísla v grafu) a kolik procent z nich k Vám zavítalo poprvé (New Visitors).

Google Analytics - Daily Visitors

Odkazující stránky

Marketing Optimization > Visitor Segment Performance > Referring Source

Je užitečné vědět, jaké jsou zdroje návštěvníků Vašeho webu, tedy stránky, vyhledávače nebo reklamní kampaně, ze kterých k Vám přicházejí. To zjistíte právě zde. A navíc uvidíte, i kolik stránek uživatel během návštěvy zhlédl (P/Visit), případně které z definovaných cílů splnil (G/Visit). U každého cíle (G1 až G4, podle toho, kolik jste jich nastavili) znamená údaj procento z celkového počtu návštěvníků, kteří přišli z daného zdroje a následně dosáhli příslušného cíle. Určování a nastavení cílů se budeme věnovat v příštím díle seriálu.

Google Analytics - Referring Source

Návštěvnost podle stránek

Content Optimization > Content Performance > Top Content

Pro analýzu webu je velmi užitečné vědět, které části jsou nejvíce navštěvované. Kromě počtu zobrazení jednotlivých stránek (Pageviews) zde zjistíte, i kolik na nich uživatelů strávili času (Avg. Time) a jak velké procento web právě tady opustilo (% Exit).

Google Analytics - Top Content

Klíčová slova

Marketing Optimization > Search Engine Marketing > Overall Keyword Conversion
Marketing Optimization > Search Engine Marketing > Keyword Considerations

Správná volba klíčových slov Vám zajistí dobrou pozici ve vyhledávačích a přísun návštěvníků, o které stojíte. Jaká slova k Vám přivádějí uživatele vyhledávačů, kolik stránek si prohlédnou, případně které cíle splní, shrnuje tato tabulka. Google Analytics Vám dokáží i doporučit, na která slova by bylo vhodné zaměřit další optimalizaci (Keyword Considerations).

Google Analytics - Overall Keyword Conversion

Technické údaje

Content Optimization > Web Design Parameters > Vše

Především autory a kodéry webových stránek budou zajímat informace z této sekce. Pro technické řešení webu je užitečné vědět, jaké parametry mají zařízení, na kterých je zobrazován. Google Analytics Vám poví, jaké mají návštěvníci prohlížeče (Browser Versions), operační systémy (Platform Versions), rozlišení a barevnou hloubku monitoru (Screen Resolutions a Colors), zvolený jazyk (Languages) a další údaje.

Google Analytics - Browser Version

V příštím díle si ukážeme, jak nastavit a měřit cíle, kterých návštěvnící stránek mohou dosáhnout.

Seriál Základy práce s Google Analytics

Seznámení s instalací a nejzajímavějšími výstupy nástroje pro měření návštěvnosti webových stránek.

16. 2. 2007 Adam Fendrych
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×