Dejte nám signál

Děkujeme! Brzy se vám ozveme.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nebo se ozvěte Michalovi

Michal Mládek

Sales & Marketing Director
michal.mladek@sherpas.cz773 773 817

Branding DigiAka

Nová tvář pro unikátní vzdělávací projekt

Přehrát

Unikátní odlišení

Identita značky

Konzistence

Sjednocení výstupů

Rychlejší rozvoj

Kvalitnější CMS

O projektu

Klient

DigiAka

Realizace

2022

Poskytnuté služby

Branding, UX/UI design, visual design, copywriting

O klientovi

DigiAka je unikátní projekt, který v sobě kombinuje přednášky předních odborníků v digitálním marketingu s praktickým projektem s reálnými klienty. DigiAka z marketingových specialistů dělá kvalifikované account managery a poskytuje klientům cenný vhled do digitálních marketingových aktivit.

Výzva

První ročník DigiAka proběhl v roce 2015. Za tu dobu se stačila etablovat jako seriózní a respektovaný vzdělávací projekt. In-house vytvořený brand po 7 letech zestárl esteticky i morálně a již nedokázal dobře plnit reprezentativní úlohu. Nastal čas dát značce DigiAka zcela novou tvář.

Řešení

Identifikovali jsme vizuální identitu jako prioritu číslo jedna. Stávající brand byl generický a nevzbuzoval žádné emoce ani asociace. To vedlo k rozhodnutí, že místo faceliftu brandu bude třeba jeho kompletní redesign na jehož konci vznikl svébytný, sebevědomý a lehce použitelný vizuální styl. Věříme, že bude DigiAka sloužit bez zásadních změn mnoho let. Následoval komplexní redesign, ve které jsme se DigiAka snažili vytvořit svébytnout vizuální identitu, která svým výrazem a provedením bude nejen reflektovat její hodnoty a hlavně vystoupí ze zástupu dalších značek a projektů.

Cíle projektu

01

Vytvoření profesionální a a výrazné vizuální identity

02

Sjednodcení komunikace a marketingových výstupů

03

Jak jsme k tomu přistoupili

Brandová strategie

Začali jsme od základů a v úzké spolupráci se stakeholdery jsme definovali základní parametry brandové strategie jako jsou Vize, mise, hodnoty nebo Brand personality. Důkladnou analýzou konkurence a zákaznické skupiny jsme umístili značku do relevantního tržního segmentu a definovali hlavní brandové persony, ke kterým má značka promlouvat.


Nové logo a vizuální identita

Ze strategické fáze jsme pro DigiAka definovali hodnoty jako jsou “profesionalita”, “ sebevědomí” či “exkluzivita”. Značka měla zároveň komunikovat směrem k mladým profesionálům. Studenti i lektoři jsou vždy hlavním motivem každého vizuálního výstupu.

Na základě těchto požadavků jsme navrhli moderní, dynamické a lehce zapamatovatelné logo. Pro vizuální identitu jsme vybrali výrazné a dynamické písmo, které svou kresbou komunikuje sebevědomí a dynamičnost.

Vše doplňuje netradiční barevná paleta, která ostře kontrastuje s černobílým logem a písmem. Výsledkem je výrazný a osobitý vizuální styl, který se na první pohled odlišuje od zbytku trhu a vystupuje z řady.


Aplikace branduNový web

Web je primárním prodejním kanálem DigiAka a proto jsme si na něm dali obzvlášť záležet.  Vytvořili jsme atraktivní webovou prezentaci, kde jsme se snažili uživatelům poskytnout přehledně a jednoduše informace o akademii.


Vizuální výstupy

No items found.

Výsledky

Unikátní odlišení

Identita značky

Konzistence

Sjednocení výstupů

Rychlejší rozvoj

Kvalitnější CMS

Všechno po čase zastará a o vizuální identitě to platí obzvlášť. Po 7 letech tedy nastal čas na kompletní rekonstrukci. Výsledek přesně splňuje naše očekávání a má velmi pozitivní ohlas i u studentů.

Luboš Plotěný
Garant výuky

Kontakt

Vytáhneme vás nahoru

Nechte si hodit lano. Známe správné byznysové trasy a odhalíme každou designovou nástrahu.

Dejte nám signál