Dejte nám signál

Děkujeme! Brzy se vám ozveme.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nebo se ozvěte Michalovi

Michal Mládek

Sales & Marketing Director
michal.mladek@sherpas.cz773 773 817

Redesign aplikace pro statisíce držitelů ISIC

Redesign aplikace pro statisíce držitelů ISIC

Přehrát

+22 %

Počet měsíčně aktivních uživatelů

+10 %

Denně aktivních uživatelů

+24 %

Zapojení uživatelů

O projektu

Klient

GTS Alive

Realizace

2022–současnost

Poskytnuté služby

UX/UI design, uživatelský výzkum, copywriting

O klientovi

ISIC je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta na ZŠ, SŠ, VOŠ a VŠ. Průkaz vydává organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO přes 60 let již ve 135 zemích světa. Studenti mohou využívat více než 150 000 výhod, služeb a exkluzivních slev. GTS Alive s.r.o. je licenční autoritou a oficiálním vydavatelem průkazu ISIC pro Českou republiku, která je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením průkazů ISIC a nejširší nabídkou studentských výhod.

Výzva

Mezinárodní Asociace ISIC provozuje kromě průkazů také aplikaci ISIC App, která slouží jako organizér průkazů i nástroj pro vyhledávání slevových nabídek. GTS Alive v Česku pro vlastní obchodní potřeby poskytuje svou aplikaci nazvanou Alive App, která nabízí obdobné funkce a navíc také lokální soutěže a cestovní pojištění. Tuto aplikaci používá v Česku více než 150 000 uživatelů. V roce 2022 se s celosvětovým přechodem na digitální průkazy rozhodla firma aplikaci redesignovat, aby lépe vyhovovala novému workflow a byla atraktivnější pro náročnější uživatelskou základnu. S tímto úkolem se obrátili na nás jako na přední experty v UX designu a výzkumu.

Řešení

Na moderovaných uživatelských testováních jsme s reálnými uživateli testovali existující aplikaci, abychom získali cenný vhled do jejich potřeb a problémů. Na základě toho jsme vyrobili několik interaktivních prototypů, které jsme otestovali v dalších kolech. Poté, co jsme nasbírali dostatek dat, jsme se pustili se stakeholdery do navrhování finálního konceptu. V něm jsme kladli důraz na splnění uživatelských očekávání, atraktivitu designu i celkovou efektivitu následného vývoje. Při celém procesu jsme komunikovali jak s product ownery, tak i s vývojářským týmem. Výsledkem byla aplikace, která do detailu plnila náš designový záměr a předčila očekávání uživatelů i stakeholderů.

Cíle projektu

01

Modernizace designu aplikace a implementace nových funkcí

02

Zvýšení počtu aktivních uživatelů aplikace

03

Jak jsme k tomu přistoupili

Uživatelský výzkum

Klient velmi dobře chápal důležitost a význam uživatelského testování. Uspořádali jsme focus group, kde jsme identifikovali problémy dosavadního řešení, a naplánovali jsme tři další uživatelská testování rozmístěná v klíčových fázích projektu.

Prototypování

V GTS Alive nechtěli pouze redesignovat existující aplikaci, ale také přidat zbrusu nové funkce, jako je nová správa karet či QR skener. Proto jsme kladli velký důraz na tvorbu hi-fidelity prototypů, které jsme s uživateli pečlivě testovali a iterovali.

Design a komunikace s developery

Podařilo se nám aplikaci vtisknout novou atraktivní tvář pomocí hravých obrazových materiálů i moderního minimalistického designu. Po celou dobu designové fáze jsme aktivně komunikovali s vývojářským studiem a upravovali návrh tak, aby byl z hlediska náročnosti vývoje co nejefektivnější a zároveň nekompromitoval celkový uživatelský zážitek.

Vizuální výstupy

No items found.

Výsledky

+22 %

Počet měsíčně aktivních uživatelů

+10 %

Denně aktivních uživatelů

+24 %

Zapojení uživatelů

Spolupráce se Sherpas je dlouhodobě na skvělé profesionální úrovni. Vždy se snaží pochopit co jsou cíle klienta, jaké jsou potřeby uživatelů, a až potom začínají připravovat řešení, které odpovídá na dané zadání. Výstupy dodávají vždy v domluvených termínech a jejich pochopení daného klienta a produktu napříč jejich týmem je vždy velmi rychlé.

Tomáš Böhm
Commercial Director

Kontakt

Vytáhneme vás nahoru

Nechte si hodit lano. Známe správné byznysové trasy a odhalíme každou designovou nástrahu.

Dejte nám signál