Dejte nám signál

Děkujeme! Brzy se vám ozveme.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nebo se ozvěte Michalovi

Michal Mládek

Sales & Marketing Director
michal.mladek@sherpas.cz773 773 817

Redesign webu Praha 6

Redesign webu Praha 6

Přehrát

Stovky obyvatel Prahy 6

Rozsáhlý uživatelský výzkum

Více než 20 zastupitelů

Sjednocení představy a očekávání

Subtilní a funkční design

Finální podoba

O projektu

Klient

Praha 6

Realizace

2020–2022

Poskytnuté služby

UX design, visual design, uživatelský výzkum

O klientovi

Městská část Praha 6 patří svou rozlohou i počtem obyvatel mezi největší pražské městské části. Vyznačuje se snoubením moderní a historické architektury a na jejím území se vyskytuje mnoho klíčových součástí pražské, ale i republikové dopravní infrastruktury v čele s Letištěm Václava Havla.

Výzva

Pro Úřad městské části Praha 6 jsme navrhli novou podobu jejich hlavních stránek, založenou na rozsáhlém uživatelském výzkumu. Praha 6 se rozhodla udělat svoje stránky pořádně a z letitých nánosů nepřehledných a složitě psaných informací vytvořit intuitivní a užitečný nástroj řešící mnoho různých potřeb. Povedlo se nám sjednotit nesdílenou představu a až protichůdné požadavky zhruba dvou desítek úředníků a zastupitelů.

Řešení

Úřad městské části jsme provedli kompletním redesignem webu s mnoha stakeholdery a cílovými skupinami. Základem úspěšné práce bylo řízení komunikace a očekávání na několika úrovních. Výsledkem je vysoce funkční a přístupný web založený na pochopení potřeb uživatel z řad veřejnosti, úředníků i politiků.

Cíle projektu

01

Vysoce funkční a přístupný web

02

Sjednocení očekávání stakeholderů

03

Vytvoření pravidel nového brandu ve webovém a aplikačním prostředí

Jak jsme k tomu přistoupili

Informační architektura

Dali jsme si záležet na úpravě struktury, tak aby dokázala pojmout širokou agendu úřadu. Nově jednoznačněji odděluje úřední obsah od zpravodajského a dává jasná vodítka, jak a kam přidávat nový obsah. To umožní jeho přehlednost dlouhodobě udržovat.

Aplikace nového vizuálního stylu

Jedním z dalších úkolů bylo navázat na nový vizuální styl od studia ReDesign. A to konkrétně navrhnout pravidla pro používání nového brandu Prahy 6 ve webovém a aplikačním prostředí. Pustili jsme se do práce a připravili pokročilý styleguide včetně ukázek implementací těchto pravidel na několika existujících projektech.

Výsledek

Výsledkem je subtilní, funkční, ale přesto svébytný design. Funkce jsou navržené s ohledem na maximální přístupnost a použitelnost při řešení každodenních situací.

Vizuální výstupy

No items found.

Výsledky

Stovky obyvatel Prahy 6

Rozsáhlý uživatelský výzkum

Více než 20 zastupitelů

Sjednocení představy a očekávání

Subtilní a funkční design

Finální podoba

Spokojenost s procesem je maximální a s výsledkem ještě větší. To co v Sherpas navrhli, je moderní a jsem na to skutečně hrdý.

Vladimír Šuvarina
Zastupitel Prahy 6

Kontakt

Vytáhneme vás nahoru

Nechte si hodit lano. Známe správné byznysové trasy a odhalíme každou designovou nástrahu.

Dejte nám signál