Blog

Aktualizujte měřící kód Google Analytics

Google minulý týden upravil měřící kód služby Analytics. Pokud používáte vlastní kopii, a nikoli originální verzi stahovanou ze serveru Googlu, měli byste svůj kód aktualizovat.

Stál při mně dobrý duch, když jsme nasazovali měření návštěvnosti službou Google Analytics a mě napadlo přidat adresu měřícího skriptu ke sledování Wokem. Při nasazování Google Analytics byly servery s originálním měřícím kódem pomalé. Donutilo nás to pořídit si vlastní kopii měřícího kódu a volat ji z vlastního serveru.

Pokud je to i váš případ, měli byste stáhnout z webu Googlu aktualizovanou verzi měřícího kódu Analytics. Přidává nové vlastnosti pro měření kampaní AdWords, zlepšuje práci s diakritikou a objevují se tu i nové proměnné uživatelského nastavení.

Podobné úpravy měřícího kódu mohou nastat i v budoucnosti. Servery Google nyní již nápory požadavků stíhají, a to nás vede k rozhodnutí nepoužívat už dál pro měření vlastní kopii.

13. 11. 2006 Martin Kopta
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×