Blog

Pokročilé techniky SEO

Rádi bychom se s vámi podělili o část svého know-how - nejmodernější trendy v optimalizaci pro vyhledávače. SEO není ve skutečnosti žádná věda. S našimi radami se i vy dostanete na vrchol!

Když si pročtete nějaké publikace o SEO, dozvíte se hromadu informací a budete mít plnou hlavu různých definic, vzorců, postupů a metrik. O tom to ale vůbec není. To se jen jejich autoři snaží vypadat chytře a nalákat vás, abyste si zaplatili jejich rady.

SEO ve skutečnosti vždycky bylo, je a bude až směšně jednoduché. Jak se SEO dělá v každodenní praxi špičkové marketingové agentury, se dozvíte právě v tomto článku.

SEO postaru (linux-like)

V době nedávno minulé bylo SEO sice jednoduché, ale jeho tvorba byla trochu nepohodlná. Vše probíhalo přes textové editory a úpravy HTML kódu. Dnes se ani nechce věřit, že někdo měl chuť se s tím pachtit. Nicméně shrňme si, o co šlo.

Základem všeho byly META tagy. Pro špičkové SEO stačily dva:

  • META KEYWORDS — sem se vložila klíčová slova, na která se má web umisťovat.
  • META POSITION — a zde se zvolila pozice, kterou na ně má web mít ve výsledcích vyhledávání.

Příklad dobře zpracované SEO hlavičky webu:

<HTML> <HEAD> <TITLE>Untitled Document</TITLE> <META NAME=KEYWORDS CONTENT=dovolená, léto, sluníčko> <META NAME=POSITION CONTENT=1> </HEAD>  

Tento web by se spolehlivě umisťoval na prvním místě na Googlu i Seznamu na zvolená klíčová slova. Voilá, není to zábava? Pak se divte, že SEO chce dělat každý :-)

Moderní SEO (s GUI)

Dnes je SEO ještě zábavnější, lehčí a levnější. Není třeba platit zapšklé programátory na úpravy HTML kódu. SEO je dnes klikací!

Jak na první místo

Vše, co potřebujete, zvládnete za pomoci myši a několika tlačítek v administraci vyhledávače (pro Google: www.google.com/user, pro Seznam: www.seznam.cz/wp-admin. Jde to všechno krásně a hladce. Nejlépe si to asi ukážeme na videu.

Takto jsme například dostali českou Komerční banku na první místo na světe na klíčové slovo "banka":

Video ke stažení (2,98 MB)

Jednoduché, geniální!

Jak zničit konkurenci

A to není vše! Nejen že se jedním kliknutím dostanete na první místo, ale stejně lehce můžete i zatočit se svou konkurencí

Zničit svého konkurenta nebylo nikdy jednodušší:

Video ke stažení (0,98 MB)

A nemusí zůstat u jednoho konkurenta. Klidně je smažte všechny, až se na vrchol dostanete vy:

Video ke stažení (1,69 MB)

A jsme tam!

SEO pro každého

A nyní již víte vše, co potřebujete vědět. Vzhůru na první příčky vyhledávačů!

Svými SEO úspěchy se můžete pochlubit v diskusi pod článkem. A nezapomeňte, kdo vás to všechno naučil, nevděčníci. Na kus žvance Dobrému webu přispějete zasláním DMS DOBRY WEB na číslo 776 191 341. Cenu jedné SMS se dozvíte po jejím odeslání.

1. 4. 2009 Adam Fendrych
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.

Nejsilnější garance výkonu vašeho online marketingu na trhu

Za výsledky ručíme naší odměnou

Více o službě
×