Blog

Bezbariérový web na Invexu 2006

V Brně bylo hezké počasí, Invex tradičně okupovali studenti a byznysmeni se setkávali spíš v kavárnách mezi pavilony. Přednášková místnost na Dnech krajů měst a obcí v pavilonu G1 přesto nezůstala prázdná. Příjemně mě překvapilo, že účastníci prezentace o bezbariérovém webu byli v obraze, a našli se mezi nimi jak lidé z veřejné správy, tak i tvůrci webů.

Diskuze se točila hlavně kolem formátů souborů ke stažení a rozlišení robotického provozu od živých lidí při zpracování webových formulářů. Dostali jsme se ale i k očekávání dalšího vývoje. Především se ukazuje, že ačkoli větší weby v přístupnosti mnoho mezer nemají, u malých obcí to stále ještě může být problém.

Utvrdil jsem se v přesvědčení, že kromě školení pro tvůrce webu by měly vzniknout také vzdělávací kurzy pro správce a redaktory veřejnosprávních webů. Pro ty je přístupný web stále spíš strašákem. Přitom právě na úřednících, kteří dokumenty na web umisťují, záleží, do jaké míry budou bez bariér.

Pro ty, kdo letos dali přednost babímu létu před oborovým veletrhem, jsme připravili prezentaci ke stažení: prezentace Bezbariérový web (PPT, 166 kB).

12. 10. 2006 Adam Fendrych
#UX
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.

Nejsilnější garance výkonu vašeho online marketingu na trhu

Za výsledky ručíme naší odměnou

Více o službě
×