Blog

Seriál Život firemního webu

V magazínu Computerworld začal vycházet seriál o budování a provozování firemního webu, jehož autory jsou konzultanti Dobrého webu. Jednotlivé díly se budou zabývat životem webu od počátečního plánování přes samotnou tvorbu až k průběžné propagaci a optimalizaci.

První díl, Cílové skupiny a jejich potřeby, vyšel 29. 2. ve 4. čísle, další díly budou následovat vždy v každém sudém čísle časopisu. Pro aktuální informace sledujte stránky magazínu Computerworld.

Postupně se můžete těšit na následující kapitoly:

 1. Cílové skupiny webu a jejich potřeby — poznejte své uživatele a nabídněte jim, co hledají (právě vyšlo).
 2. Cíle webu — stanovte si kritéria pro úspěch svého projektu a návratnost investic.
 3. Konkurence a konkurenční výhody — jak přesvědčit klienty, že právě vy jste ta nejlepší volba. Vždyť konkurence je vzdálena jen několik kliknutí.
 4. Zadávací dokumentace — před technickou realizací webu nejprve sestavte strukturu webu, určete rozvržení hlavních stránek a navigační mechanismy. Bez ucelené představy o struktuře webu strávíte brzy více času zalepováním chyb než užitečnou prací.
 5. Grafický návrh webu — dobře strukturovaný obsah pak grafik podpoří atraktivní a přehlednou vizuální formou, která návštěvníka zaujme a podpoří informační hodnotu.
 6. Výběr technického řešitele — nakonec se do díla pustí programátoři a technický základ webu je hotov.
 7. Copywriting — naučte se psát poutavé texty. Kvalitní obsah je to, co uživatele zaujme a přesvědčí.
 8. Použitelnost — práce s webem a cesta k informacím musí být snadná a přehledná. Pokud se uživatelé na webu ztrácejí, sebelepší obsah či grafika situaci nezachrání.
 9. Přístupnost — informace by měly být přístupné všem uživatelům nezávisle na výstupním zařízení, které používají.
 10. Optimalizace webu pro vyhledávače — web musí být vidět, jinak je celá investice vyhozená oknem. Web bez uživatelů je mrtvý web.
 11. Získávání zpětných odkazů — kvalitní zpětné odkazy jsou základem pro zviditelnění webu ve vyhledávačích. Kde je ale nasbírat?
 12. Formy internetové reklamy — způsobů placené propagace je dlouhá řada, jen některé se ale skutečně vyplatí.
 13. PPC reklama — kontextová reklama placená za výkon je v současnosti jednou z nejefektivnějších a nejlépe cílenou.
 14. Vyhodnocování efektivity reklamních kampaní — jak poznat, do kterých reklamních sdělelní je lepší přestat investovat a která vám vynesou peníze.
 15. Měření návštěvnosti webu — kdo jsou návštěvníci vašeho webu, odkud přicházejí a co na vašem webu dělají?

Doufám, že v seriálu naleznete užitečné informace a pomůže vám při budování úspěšného webu. Pokud při tom budete potřebovat asistenci, budeme samozřejmě rádi, obrátíte-li se na nás.

6. 3. 2008 Adam Fendrych
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×