Blog

Zúčastněte se uživatelského testování použitelnosti

Zajímá vás, jak probíhá testování webu za pomoci reálných uživatelů? Hledáme zájemce o účast na chystaných testování. Přihlaste se a získejte přínosnou zkušenost i příjemnou finanční odměnu.

Přihlásit se může každý

Hledáme účastníky pro chystaná uživatelská testování použitelnosti webu. Aby výsledky testování měly co nejvyšší výpovědní hodnotu, je většinou třeba, aby vzorek účastníků svými charakteristikami co nejlépe odpovídal reálným uživatelům testovaného webu. Cílová skupina webu se podle jeho zaměření často velmi liší.

Přihlásit se proto může kdokoliv, kdo alespoň občas využívá internet.

Nechceme po vás žádné zvláštní dovednosti. Každý uživatel je pro nás zdrojem cenných poznatků. Testujeme web, nikoliv vás. Kdykoliv se uživatel na webu ztratí, není to jeho chyba, ale naopak podnět pro nás, že právě zde potřebuje web vylepšit.

Jak testování probíhá

Účastníka testování zpravidla pozveme do klidné místnosti vybavené počítačem. Po krátkém úvodním rozhovoru jej pak požádáme o plnění některých typických úloh na testovaném webu. Nejedná se o nic složitého – vyhledání informací, výběr zboží apod. – jak je návštěvník zvyklý z běžného brouzdání po internetu.

Celé sezení většinou trvá jednu až dvě hodiny. Po jeho skončení testerům poděkujeme za účast a odměníme za obětovaný čas přiměřenou finanční částkou (obvykle od 500 Kč).

Jak na to

Stačí vyplnit přihlašovací formulář s několika informacemi o vás a vaší zkušenosti s internetem. Jakmile budeme testovat web, jehož cílová skupina odpovídá vašemu profilu, ozveme se vám s pozvánkou.

Související odkazy

4. 9. 2007 Adam Fendrych
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×