Blog

Minulý měsíc na Přístupnost.cz

Po anotaci o spuštění projektu Přístupnost.cz vám budeme pravidelně přinášet souhrnné info, co bylo na projektu Přístupnost zveřejněno a co se domníváme, že bylo zajímavé si přečíst...

Proč vlastně věnujeme tolik pozornosti přístupným webům? Třeba proto, že podle studie ČSÚ je téměř každý desátý občan ČR zdravotně postižený. Ze závěru této publikace vyplývají zajímavé výsledky.

Druhý článek jsme zaměřili na ověřování přístupnosti. Účinnou pomůckou při testování jednotlivých pravidel přístupnosti webových stránek mohou být například tyto online nástroje. Díky nim webmasteři či správci stránek budou schopni urychlit ověřování některých pravidel.

Že otázka přístupnosti nezávisí jen na dodržování pravidel, ale také na zkušenostech a znalostech potřeb uživatelů popisuje příspěvek Myslete na přístupnost při tvorbě webu. Pochopit význam jednotlivých doporučení a jejich přínos pro uživatele je vlastně jádro Pudla celé přístupnosti.

Článek je mimo jiné stručným vodítkem, které by vám mohlo pomoci vytvořit nový web již od počátku přístupný.

V dalších článcích se budeme věnovat některým řešením konkrétněji.

4. 7. 2008 Ivana Novotna
#UX
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×