Blog

Souboj Titánů pro SEO analýzu: MajesticSEO vs. Ahrefs - dodatek (Lupa.cz)

Jste majitelem webu nebo se staráte o přivádění návštěvnosti na web ve firmě? Zřejmě se tedy neobejdete bez šikovného nástroje na analýzu zpětných odkazů. Jaký nástroj zvolit? Pro server Lupa.cz jsme porovnali nástroje MajesticSEO a Ahrefs. Do článku se však nevešly tabulky s cenami obou nástrojů a porovnání jejich funkcionalit, proto je doplňujeme alespoň takto dodatečně.

Kolik vás bude stát MajesticSEO

K dispozici je kromě placené verze i verze zdarma. Pokud si vytvoříte účet a nerozhodnete se pro využití jednoho z předplacených balíčků, budete moci využít Majestic Site Explorer pouze v omezeném rozsahu. Většinou se dostanete pouze k prvním deseti nejlepším výsledkům. Možnost vytvořit si ale jeden z reportů (Standard nebo Advanced) stále zůstává. Stačí přidat do kořenového adresáře vašeho webu verifikační textový soubor nebo povolit robotu nástroje Majestic SEO, aby procházel konkrétní webové stránky v souboru robots.txt. Pokud nástroj chcete využít v plné síle, máte k dispozici balíček za $49.99, $149.99 stojí verze Gold a Platinum koupíte za $399.99 měsíčně.

Možnosti

Free

Silver

Gold

Platinum

Měsíčně

$0

$49.99

$149.99

$399.99

Ročně

$0

$499.90

$1499.90

$3999.90

Site Explorer

Omezeno

Ano

Ano

Ano

Počet reportů za měsíc

Vlastní stránky

60

300

950

Maximální počet analyzovaných odkazů

Vlastní stránky

5000000

25000000

100000000

Více informací najdete na https://www.majesticseo.com/plans-pricing

Kolik vás bude stát Ahrefs

Ahrefs nabízí balíček Professional za $79, Elite za $179 a verzi Enterprise za $499 měsíčně. Nejlevnější balíček je tedy dražší o $30 (necelých 600 Kč) než nejlevnější balíček u nástroje Majestic SEO.

Možnosti

Zdarma

Professional

Elite

Enterprise

Měsíčně

$0

$79

$179

$499

Ročně

$0

$790

$1790

$4990

Site Explorer

Omezeno

Ano

Ano

Ano

Počet reportů za měsíc

Vlastní stránky

100

200

500

Více informací najdete na https://ahrefs.com/pricing_plans.php

Porovnání MajesticSEO a Ahrefs

Možnost

Majestic SEO

Ahrefs

Vytváření reportů

Lze vytvořit Standard/Advanced report v rámci měsíčního paušálu.

Pro vlastní web je možné vytvořit report zdarma přidáním textového souboru nebo informace do robots.txt.

Lze vytvořit Backlinks reports v rámci měsíčního paušálu.

Pro vlastní web je možné vytvořit report zdarma. Ověření je vyžadováno přidáním tagu na úvodní stránku nebo vytvořením HTML stránky nebo vytvořením DNS záznamů.

Stejným způsobem funguje i ověření u placené verze pro vlastní weby.

Placená verze

Na výběr ze tří předplacených modulů: Silver, Gold a Platinum. Nejmenší předplatné $49.99.

Na výběr ze tří předplacených modulů: Enterprise, Professional a Elite. Nejmenší předplatné je $79.

Verze zdarma

Site Explorer umožňuje prozkoumat web pouze s omezeným počtem informací. Pro web, ke kterému máme přístup, je možné získat report zdarma.

Lze využít pro 10 kliknutí. K dispozici máte v Site Exploreru „Overview“, u každého přehledu získáte omezený počet informací. Vytvořené přehledy lze stahovat. Pro vlastní doménu můžete vytvořit report zdarma.

Site Explorer

Ano, omezená data ve verzi zdarma.

Placená verze nabízí: všechny zpětné odkazy, nové a ztracené odkazy, Anchor texty, odkazující domény, mapu odkazujících zdrojů, stránky analyzované domény, seřazené podle ACRanku a grafické znázornění metrik Citation a Trust Flow.

Ano, omezená data ve verzi zdarma při omezeném počtu kliknutí.

Placená verze nabízí: všechny zpětné odkazy, nové a ztracené, Anchor texty, stránky analyzované domény, seřazené podle Ahrefs Ranku, odkazující domény, odkazované domény, možné problémy na stránce.

Porovnání několika domén

Bulk Backlink Checker . Lze vyzkoušet ve Fresh nebo Historic Indexu pro větší množství domén (až 150 URL adres). V přehledu nabízí počet externích odkazů, počet IP adres, počet rozdílných podtříd a Flow metriky.

Batch Analysis od Ahrefs je srovnatelný s Bulk Backlink. Nabízí více informací, než Majestic SEO, mimo jiné i sociální metriky.

Porovnání stránek

Site Comparator . Pro 5 webů, Fresh i Historic Index.

Domain Comparison . Podobný, jako u MajesticSEO. Navíc ale nabízí rozdělení zpětných odkazů na různé typy a rychlé grafické náhledy.

Další nástroje

Link Profile Fight

porovnání 2 URL adres v Fresh/Historic index.

Keyword Analysis

Rychlé a orientační porovnání klíčových frází organic a PPC systémů.

Představení konkurentů, nabídka reklamních textů s průměrným CPC a průměrnou pozicí.

Tento nástroj byl v lednu 2013 ukončen.

Clique Hunter

na základě zadaných URL adres (do 10 zdrojů) vyhodnotí zdroje, které odkazují na tyto weby a přidělí jim číslo četnosti shod. Zajímavý nástroj pro vyhledání zajímavých zdrojů pro získání zpětných odkazů.

Beta verze Competition Analysis

Užitečný nástroj, který přehledně nabízí analýzu konkurence ve vyhledávači Google. Porovnává GTPR, statistiky Ahrefs a sociální aktivitu pro každou nalezenou.

Tento nástroj byl v lednu 2013 ukončen.

Majestic Million

hodnocení webových stránek z celého světa, lze omezit i na konkrétní TLD. Víte, že nejlepší pozici v tomto globálním měřítku má web phoca.cz?

Keyword Checker

Nástroj Majestic SEO prohledá index pro klíčové fráze a je takto možné zjistit, kolikrát se v databázi objeví a jaký je asi hledaný objem pro každou frázi.

Neighbourhood Checker

Na základě zadané domény zjistí domény ve stejné podsíti (subnet).

Backlink History

Historie získaných odkazů, pro 5 URL adres, Fresh/Historic index. Nabízí 3 možnosti pohledů na vývoj, velice užitečné jsou kumulativní a měsíční pohledy.

Celý článek najdete na: Lupa.cz: Souboj Titánů pro SEO analýzu: MajesticSEO vs. Ahrefs

6. 2. 2013 Michaela Štravs Matanelli
Napište nám
×
Zanechte nám vzkaz. Ozveme se vám zpět.
Vážení přátelé, v této nelehké době se snaží každý pomáhat, jak umí. V Sherpas jsme se rozhodli po dobu krize nabídnout firmám zdarma zpracování manažerského online dashboardu pro dokonalý přehled návratnosti investic do digitálních kanálů. Více informací o dashboardu.
dashboard zdarma
×